Červená svatba

Červená barva symbolizuje lásku, erotiku a vášeň. Je barvou krve, tedy života. V čínské tradici je barvou štěstí.  Na svatbách se nejčastěji se kombinuje s bílou či zlatou, působí tak velmi slavnostním a luxusním rázem. Svatbu v červeném si vybírají dominantní a energické ženy, které se nebojí výrazného pojetí barev. Pokud však budeme s červenou barvou šetřit, nemusíme se křiklavosti barev bát.

Nevěsta bude krásná v bílém s malým červeným doplňkem. Není problém ale mít šaty s malou červenou dekorací přímo na šatech. A červené svatební šaty určitě také seženete. Jestliže budete kombinovat barvy šatů, korzet či živůtek k červené sukni by měl mít bílou barvu.

 

     K bílým svatebním šatům bude stačit malý doplněk – velmi oblíbená je nyní barevná svatební obuv pro nevěsty, v našem případě červené svatební botičky, či červená kytice, šperky a doplňky do vlasů. Samozřejmě nezapomeňte na – nejlépe darovaný červený podvazek :).

cervena_tenisky

Chystáte retro svatbu? Co takhle retro červené tenisky :)

     Toužíte alespoň po malém symbolickém dozdobení bílých svatebních šatů? Nezoufejte, postačí brož či červená pentle anebo šněrovací paspulka, svatební asistentka si s Vašim přáním jistě poradí.  Ve specializovaných obchodech zakoupíte také brože na svatební střevíčky – také netradiční možnost jak zlehka a vlastně skrytě mít na sobě barvu své červené svatby.

cervena_doplnky 

 „Pamatujte ale, nemějte červené úplně všechny doplňky, zcela by navzájem zanikly….“

Máte-li červenou svatební kytici, u ženicha bude stačit ve stejném designu červená korsáž. Černá barva vášeň červené barvy umocňuje, černý oblek Vaše červené šaty či červenou barvou přizdobené šaty podtrhne.  Nicméně bílý či grafitově šedý oblek nebude také k zahození, ba právě naopak.

cervena_kytice_korsaz cerveny_zenich_2

cerveny_zenich cervene_druzby_m

Pro družičky se zcela nabízí červené šaty, ovšem bude-li nevěsta v bílých svatebních šatech. Kontrast mezi bílou a červenou barvou bude jedinečný. Pokud ale nevěsta chce být v červených svatebních šatech – mezi červenými družičkami by úplně zanikla …

Červené družičky a bílá nevěsta vytvářejí nádherný kontrast.

Červené družičky a bílá nevěsta vytvářejí nádherný kontrast.

Dekorace svatby jako takové, zdobení sálu, obřadní síně, rekvizity apod. – svatební dekorace nebude problém na červeně laděnou svatbu pořídit, je to všeobecně základní svatební barva svatebních eshopů.

cervena_koule_m

Ve svatebních eshopech koupíte nejen hotové dekorace, ale také materiál, ze kterého si můžete vyrobit takovou kytici, ať už do vázy na svatební stůl anebo jako svatební.

Dekorace sálu v červených tónech bude velmi poutavá, bude snadné a zábavné si s ní vyhrát. Nesmíte to ale s červenou barvou přehánět, stále by měla být doplňována bílou, ivory nebo zlatou barvou. Pokud máte ráda luxus, určitě kombinujte se zlatou barvou, budete překvapena, co tyto dvě barvy ve spojení dokáží. Vždyť zlatá barva dělá věci hodnotné, drahocené a žádoucí :).

Bílé svatební židle s červenými mašlemi doplněné červenými růžemi budou velmi výrazné, kromě červeného běhounu netřeba příliš červené barvy, naopak, bílé ivory či zlaté dekorační koule, okvětní plátky aj. budou vhodnější.Červená svatba

Červená svatba

Na bílých ubrusech vynikne červené prostírání, ubrousky, diamanty, červené svatební mandle anebo bílé svatební mandle v červených organzových sáčcích anebo v bílých krabičkách s červenou pentlí, červené okvětní plátkyčervené plovoucí svíčky. Ubrousky můžete nakombinovat červené s bílými.

Jste-li odvážná a zvolíte červené ubrusy, máte dvě možnosti, buď červenou „rozbijete“ ostatními doplňky bílou či zlatou barvou, anebo budete skládat dekoraci tón v tónu v červené barvě. Červená barva je natolik dominantí, že obě rozhodnutí budou zajímavá.

Je vhodné brát také v potaz, jakou barvu má svatební dort a svatební kytice či ikebany, které jsou po většinu času hlavní ozdobou svatebního stolu.

cervena_stul_m cerveny_stul_2

Jahodový dort je červený a bude hodně dobrý a osvěžující.

Jahodový dort je červený a bude hodně dobrý a osvěžující.

Jahody – využijte přírodní materiál – sladké a svěží ovoce! Jahodový dort vypadá nejen poutavě a bude hooodně dobrý, v letních měsících také příjemně osvěžující, svatebčané jej možná uvítají více než klasický sladký dort. Cukrářka Vám kromě červeného jahodového dortu jistě upeče jiné dobroty, červené ale i bílé perníčky či makronky se budou krásně doplňovat. Jahody se dají využít opravdu velmi kreativně – zapíchněte na talířku do jahody kartičku se jménem, budete mít nevšední jmenovku, samozřejmejmostí  bude jahoda na skleničce šampaňského.

19569Ve specializovaných eshpech sežetene různé jahodové zdobení, třeba knoflíčky. Knoflíčky jsou velmi věrohodné, vypadají jako malé lesní jahůdky. Jimi můžete ozdobit vše od závěsů, ubrusů, vytvořit si kroužky na ubrousky s jahůdkou uprostřed. Věřte, že takové zdobení bude velmi milé, neotřelé a jedinečné!

   „Nic se nesmí přehánět, ani s červenou barvou, je výrazná a i když bude jen doplňkovou barvou, bude jí všude plno“

Červené mlsání na červené svatbě

Červené mlsání na červené svatbě

Dekorace auta – nádherná červená záležitost… Floristky budou nadšené, bude snadné pracovat s červenou barvou. Zde je ideální příležitost zkombinovat červenou barvu s doplňkovou barvou. Zlaté prstýnky anebo dekorační stuhy, druhá zvolená barva květin…

Malá inspirace červené dekorace auta, máte vybráno?

 


Vezmemese.cz rádce –  kde dekorace a doplňky červené svatby koupit:

Dekorační samolepící srdíčka  Červené dekorační kamínky

Bílé vystřelovací konfety s červenými růžemi  Červené vystřelovací konfety srdíčka

cervena_krabicka bila_krabicka

Červený měšec na svatební mandle  Červený organzový sáček na svatební mandle

krabicka_nevesta  Červené svatební mandle

cervene_vlasenky  Bílá kytičková vlásenka s kamínky

Bílá kytička vlásenka s kamínky cervene_vlasenky_kytick

cervene_ubrousky  Bílé dekorační ubrousky

Červené balónkyzlate_balonky

 

bila_krabicka_cervena_masle

One thought on “Červená svatba

  1. Karolína napsal:

    Luxusní, můj favorit :) Děkuji za tipy a nápady!

Leave a Comment

Your email address will not be published.