Hry a zábava na svatbě

Hry a žertíky během svatebního veselí

Těhotná Italka

Převlečená Italka s otcem nebo matkou přijdou na svatbu, Italka je očividně těhotná, tvrdí, že se ženichem, že jí slíbil, že si ji vezme, musí u toho být hodně hlučná a osoba, která ji bude doprovázet ustoupí s tou podmínkou, že ji svatebčané musí vyplatit. Vybrané peníze samozřejmě půjdou do kapsy novomanželům.

Miminko

Obdobou těhotné Italky je již matka s porozeným miminem v zavinovačce (panenkou), kdy od svatebčanů vtipnou formou vyprosí pro dítě peníze a zastrká je do zavinovačky. Nakonec se rozhodne, že dítě nechá ženichovi a dítě strčí do náruče nevěsty.

Věštby

Další obdobou, jak vybrat od svatebčanů peníze pro novomanžele, je návštěva cikánské věštkyně. Bude věštit z koule svatebčanům, samozřejmě samé dobré věci, za to si bude vtipným způsobem účtovat peníze a ty poté dá novomanželům.

Střevíček

A ještě jeden způsob vybírání peněz – svědek či jiný výřečný muž si vypůjčí střevíček nevěsty a vybírá do něj bankovky od ostatních mužů a ten, který dá nejvíce, má právo si zatančit s nevěstou.

Tanec kolem židlí

Jistě znáte z tanečních, tančíte v párech kolem židlí, které jsou v kruhu a jakmile přestane hrát hudba, musíte se usadit a partnerka na Vás. Ale pozor, kdo bude poslední, ten si nesedne, protože je o jednu židli méně než tanečních párů. A takto se pokračuje až k vítěznému páru.

Tanec s balonky

Přivažte balonek partnerovi a tancujte. Vyhrává ten pár, kterému zůstane balonek nejdéle, ostatní se ho totiž snaží prasknout během tance.

Další variantou je tanec s nafouknutým balonkem mezi čely, který pár jej udrží nejdéle, ten vyhrává.

Krabička od zápalek

Hra pro odvážnější – střídavě v kruhu stojí muži a ženy a vzájemně si nosem předávají krabičku od zápalek. Komu spadne, ten odchází. Vyhrávají poslední dva, co zůstanou. Někde jsem vyčetla, že se mají vášnivě políbit bez ohledu na pohlaví, to mi přišlo celkem „drsné“. Pro ty, co na to nemají odvahu, doporučuji pro organizátora hry, aby jim dal nějaký úkol pro nevěstu a ženicha, například denní hlídání potomků nebo vymalování bytu.

Otázky na tělo

Posaďte ženicha a nevěstu na židle k sobě zády a dávejte jim otázky „na tělo“, aby se dalo odpovědět buď ženich nebo nevěsta, ti drží navzájem svou botu a v druhé ruce botu toho druhého. Malá inspirace pro otázky: Kdo vynáší odpadky? Kdo bude na mateřské? Kdo více uklízí? Kdo dělá větší nepořádek? Kdo víc pije? Kdo chystal svatbu? Největší sranda pak bude, když každý zdvihne opačnou botu a netrefí stejnou odpověď.

Poznávání podle části těla

Nevěstě či ženichovi se zavážou oči a hledají se navzájem mezi jinými osobami podle například kotníku, kolene, lýtka, zadku…

Únos nevěsty

Únos nevěsty symbolizuje odloučení od rodičů, začátek nového života. Přátelé novomanželů k pozdní hodině „unesou“ nevěstu do jiného podniku. Ženich ji musí co nejrychleji najít a vyplatit ji (pravděpodobně zaplatí útratu v podniku, kde ji najde). Pokud máte svatbu ve velkém městě, určete si časový rámec, do kdy se nevěsta musí vrátit, aby se ostatní svatebčané nenudili. Ne všem se tento žertík může zamlouvat.

 

Cikánka na svatbě

Různé soutěže

Leave a Comment

Your email address will not be published.