Jak vybrat svatební šaty

Právě jste prožila jeden z nejkrásnějších dnů ve vašem životě – váš partner vás požádal o ruku. Možná byste se měla začít poohlížet po svatebních šatech, abyste vypadala co nejlépe. Je to přece váš den D. Ale víte, jak správně postupovat při výběru svatebních šatů?

"

První zásadou je výběr šatů podřídit stylu svatby. Dnes již nejsou kromě klasických svateb žádnou výjimkou svatby ve stylu retro, námořním, s nějakou specifickou tématickou či svatby v barvě.

Pro klasický, formální slavnostní obřad zvolte šaty dlouhé v barvě bílé, champagne nebo krémové. Svatební šaty mohou být doplněny o dlouhou vlečku, závoj i rukavičky.
Pro méně formální obřad můžete zvolit šaty kratší v pastelových barvách bez vlečky. I když budete stát před oltářem poněkolikáté, nebojte se bohatých svatebních šatů. Důležité je jak se cítíte vy a vězte, že hlavně vy na tento den budete vzpomínat do nepaměti. Pokud se klasických svatebních šatů bojíte, jednoduše zvolte relativně jakékoliv společenské šaty nebo kostýmek.

Svatební šaty by měly vždy podtrhovat vaši postavu.

Pro zjištění vhodného střihu šatů přesně pro vaši postavu vyzkoušejte více typů střihů. Hladké štíhlé svatební šaty opticky Vaši postavu prodlouží a zvýrazní její křivky. Naopak bohatě nabírané šaty vaši postavu opticky sníží, zakryjí také drobné nedokonalosti.

Pokud jste nevěsta velmi vysoká, sáhněte po dostatečně dlouhé vlečce. Nevěsty menšího a středního vzrůstu opticky prodlouží své nohy střevíčky na vysokých podpatcích a nabíranou sukní. Pokud chcete zvýraznit horní polovinu svého těla, zvolte šaty s odhalenými rameny, volnými zády a hlubším výstřihem. Rukávky a zahalená záda zase naopak budou kompenzovat rovná a široká ramena. Chcete-li zakrýt větší prsa, šaty s korzetem a níže položeným pasem budou správnou volbou. Pokud máte kypřejší zadeček, nebojte se, je to ta část těla, která se krásně skryje – ovšem je-li to třeba!

Ve svatebních šatech se musíte cítit pohodlně

Ve vybraných svatebních šatech se musíte cítit pohodlně při jakémkoli pohybu. Zkuste se projít, otočit se, sednout si, ohnout se a zvednout ruce. Všechny pohyby byste měla zvládat bez obtíží.  najděte si nějaká svatební videa jiných nevěst, a mrkněte, co vše nevěsta dělá a jaké pohyby ji šaty musí dovolit. Samozřejmě všechny šaty všechno nedovolí a tomu se pak pohyb přizpůsobí. Nevěsta bude dlouho stát před oltářem, kamarádi určitě přichystají klasickou svatební zábavu po obřadu, takže nevěsta bude muset uklízet střepy z rozbitého talíře pro štěstí, uvolnit klíčkem kouli z manželovy nohy apod.  Určitě dojde na tancování, focení které se dnes neobejde bez fantazie a občas zajímavých pozic…

Ve svatebních šatech musíte být sama sebou, řádně si je vyzkoušejte, aby vám v nadcházející den perfektně sedly. Nekupujte svatební šaty přes internet, těžko odhadnete velikost, navíc mohou mít poškození, které nemusí být na první pohled patrné. Využijte raději služeb svatebních salónů, kde se vám budou plně věnovat. Návštěvu salónu nenechávejte na poslední chvíli, doporučená doba je min. 6měsíců, někde i více, zvláště pak nemáte-li konfekční velikost či je předpoklad velkých úprav na šatech.

"

Leave a Comment

Your email address will not be published.