Nejdelší svatební závoj měří téměř 5km!

zavoj_4Prominentní egyptský návrhář  Hani El-Beheiry překonal v březnu 2014 dosavadní rekord Guinessovy knihy rekordů, když slavnostně zahájil svatební veletrh Expo Sharjah v Al Sharjah v Spojených arabských emirátech představením nejdelšího svatebního závoje.

Nejdelší svatební závoj na světě měří 4.686 m a váží  7kilogramů. Na rozdíl od většiny předcházejících rekordních závojů byl tento tylový závoj zdoben perlami  a křišťálovými flitry.

Tento téměř 5km závoj překonal jeden z mnoha rekordů v délce svatebních závojů. Překonávání tohoto rekordu je poměrně oblíbená záležitost.

Guinessův rekord nevěsty Elen byl 3km

Nevěsta Elena De Angelis požádala návrháře Gianni Molara, aby pro ni navrhl nejdelší svatební závoj a překonal tak ten dosavadní Guinessův rekord.

Svatební závoj měl nakonec 3 kilometry a když nevěsta projížděla svatebním autem přes město Casal di Princice v Neapoli,  muselo ji závoj nést 600 lidí.  Tisíce obyvatel pak zamířilo do kostela kde si vdala za Ferdinanda Pucciho. Tak jak se říká, že na svůj den byste nikdy neměla zapomenout, Elena na ten svůj opravdu nezapomene.

zavoj

zavoj_2

 

 

Leave a Comment

Your email address will not be published.