Svatba na zahradě? Proč ne!

Pokud toužíte mít svatbu pod širým nebem a nezklame Vás počasí, budete mít tu nejkrásnější svatbu, na kterou budete vy i Vaši blízcí dlouho vzpomínat. Ovšem nutno říci, že není jednoduché její přípravu zvládnout, ale s pomocí rodiny či přátel to snáze zvládnete, ta vzpomínka za to stojí!

Ze všeho nejdříve by vaše kroky měly směřovat na místní úřad pro zajištění volného termínu. Je nutné počítat s tím, že svatba mimo obřadní síň je vždy dražší, částka se pohybuje většinou v rozmezí od jednoho do pěti tisíc korun, záleží na konkrétním úřadě. V nejžádanějších měsících jsou termíny dlouho dopředu rezervované, tím spíše pokud oddávající bude oddávat mimo úřad.

Důležité je připravit místo pro obřad. Dejte si záležet na přípravě trávníku, dopřejte mu několik měsíců před svatbou dostatečnou dávku hnojiva, pravidelně jej zalévejte a věnujte péči i sekání, aby se dostatečně zpevnil. Pokud necháte trávník vyrůst a posečete den před svatbou, tráva bude žlutá, pokud budete sekat pravidelně krátký trávník, bude travička ve Váš den D krásně zelená – to bude důležité pro celkový dojem a hlavně pro svatební fotografie!  Pokud budete mít jako nevěsta dlouhou vlečku nebo špičaté podpatky, zajistěte si i koberec, alespoň do svatební uličky – není nic horšího než vrávorající nevěsta, kterou sledují desítky očí :).

Kromě stolů a židlí je dobré zajistit pár užitečných kousků nábytku. K podpisu a na sklenice s přípitkem je vhodný menší odkládací stolek, myslete také na rodiče a prarodiče a připravte jim několik slavnostně nazdobených židlí.
Pokud chcete vaši zahradní svatbu něčím ozvláštnit či ji dodat na romantice, půjčte si svatební oblouk nebo dřevěný altánek se slavobránou, které si můžete sami jakkoli nazdobit. Ke zdobení využijte okolní stromy, lavičky, stoly. Vše v souladu s přírodou.

Plánujete-li svatbu formální, židle i stoly, musí být stejné i stejně nazdobené.  Pokud budete mít větší počet hostů a nestejné židle, doporučujeme zajistit potahy na židle, které všechen nábytek sjednotí a zároveň působí velmi krásně. Vhodná je květinová výzdoba. Ideální jsou rautové stoly, zvolit můžete i grilování nebo opékání většího kusu masa, např. selete.

Zajistěte si někoho, kdo se postará o pití a jeho doplňování, pro tento typ hostiny se výborně hodí víno, sud piva a točená limonáda pro děti a abstinenty. Nebo oslovte cateringovou firmu, která má k dispozici i chladicí boxy na uchování jídla a pití.

Počítejte i s dostatkem prostoru na tancování, levnější variantou zajištění hudby je DJ, který by měl mít ve svém repertoáru i zajímavé hry pro hosty. Kapela je podstatně dražší, a také potřebuje více místa pro aparaturu. Nejlevnější alternativou je vlastní přehrávač, ale připravte si předem playlist.

Svatba venku je nejideálnější v jarních a letních měsících, nejlépe květen – červen, kdy nejméně prší. I přesto myslete na variantu, že déšť může i na pár minut přijít. Alespoň pro nevěstu a hlavní svatebčany mějte připraven tzv. párty stan. Ostatně ten se hodí i v případě velkých veder, ostré jarní sluníčko dokáže pěkně pozlobit.  Jeho velikost zvolte takovou, aby se do něj vešli svatebčané, DJ, popř. kapela, a raut. Nezapomeňte do něj nainstalovat osvětlení.

Leave a Comment

Your email address will not be published.