Svatební líčení zvládnete i sama

     Chystáte svatbu na poslední chvíli nebo je váš rozpočet na svatbu natolik napjatý, že si nemůžete dovolit svěřit se do rukou profesionální vizážistky? Jemné líčení zvládnete i sama doma a přitom nemusíte utratit ani korunu, pokud vaše kosmetická taštička ukrývá potřebné šminky.
Váš make-up bude dokonalý, pokud se budete řídit některými radami, a rtěnka i stíny vám vydrží déle, pokud použijete pár jednoduchých triků.

Naličte se elegantně sama

     Elegantní svatební líčení zvládnete hravě i sama. Dejte si však opravdu záležet, je to přece váš den D a jistě chcete vypadat výjimečně. Doporučujeme si líčení vyzkoušet několikrát předem, abyste si např. osvojila jednotlivé tahy štětečkem, ale zejména si byla jistá jaké barvy a celkový styl líčení zvolíte. Také v den svatby začněte s líčením s dostatečným předstihem.

Raději si nalíčená a připravená dát v klidu kafíčko, než se ve svatební den stresovat.

     Nejen u svatebního líčení je velmi důležité make-up dobře zapracovat do pleti speciálním štětcem, aby vám vydržel po celý den bez nutnosti oprav. Rozjasněte svůj pohled korektorem pod oči. Podklad pak zafixujte sypkým pudrem, partie pod lícními kostmi můžete zdůraznit tmavším kompaktním pudrem, tady se ovšem řiďte také tvarem obličeje, ne pro každou tvář je zvýraznění lícních kostí vhodné, občas spíše nevzhledné. Tvářenka zajistí pleti potřebnou mladickou svěžest, důkladně ji zapracujete do pleti speciální houbičkou. Při líčení obočí použijte zkosený štěteček a obočí jen lehce pročárkujte.

     Pro lepší výdrž očních stínů aplikujte na víčko nejprve korektor a pudr, popřípadě podkladovou bázi pod oční stíny. Oční stíny pak na víčku dobře rozstínujte speciálním stínovacím štětcem na oči, vybírejte z kvalitních stínů, aby se vám neotiskly pod obočím a nezkazily vám tak celé líčení. Oční stíny můžete nanést i na spodní linii víčka. Také partii pod obočím můžete zdůraznit, použijte světlé krémové stíny či gel.

     Linkou krásně zdůrazníte konturu oka a opticky zahustíte řasy. Pohled rozjasníte použitím světlé tužky na slznou hranu oka. Dokonale nalíčené řasy jsou pro tento významný den nutností. Delší výdrž rtěnky zajistíte použitím nejprve speciální báze pod rtěnku. Výsledný efekt bude navíc jemný a elegantní. Rtěnku nanášejte štětečkem.

Leave a Comment

Your email address will not be published.