Svatební rekordy – nejvíce družiček na svatbě

Družičky patří již neodmyslitelně ke každé svatbě. O světový rekord do Guinnessovy knihy rekordů bylo již mnoho pokusů. Každopádně množství družiček dělá svatbu mnohem krásnější, zvláště pak je-li vše promyšleno do detailů.

Guinnessův rekord v Bangkoku byl 96 družiček

V Thajsku v neděli 28.října 2012 bylo na svatbě podnikatelky Keyoon Choklumlert a Kriangkrai Kittitanasuan celkem 96 družiček, tím byl překonán světový rekord. Kromě takového množství družiček bylo na svatbě také 50 družeb – mládenců. Svatba se uskutečnila v Bangkoku v hotelu Royal Meridien.

Družičky byly oblečeny všechny v splývavých šifónových šatech antického střihu krémové barvy, vše bylo dokonalé, pečlivě připraveno, ostatně tak jak je u thajců zvykem.

Také rekord 79 družiček byl také překonán

Předchozí Guinnessův  světový rekord byl 79 družiček . V Kanadě, v Ontariu se oženil Arulanantham Suresh Joachim ze Srí Lanky  s nevěstou Christou Rasanayagam z Kanady.  Obřad proběhl v katolickém kostele Mississauga v Ontariu dne 6. září 2003 v  doprovodu 79 družiček, ve věku od 1 do 79.

Jednotnost družiček byla perfektně promyšlená a připravená – všechny měly stejné malinové šaty,  kytice a dokonce i stejné účesy vyčesaných vlasů nahoru a na stranu.  Krása svatby byla umocněna svatební fotografií v postoji družiček do tvaru srdce a také ženichem oděným v uniformě.

rekordy_nejvice _druzicek_80

Nový Guinnessův rekord je 126 družiček na Srí Lance

rekordy_druzickyNový rekord v Guinnessově knize rekordů byl překonán na Srí Lance, v městě Negombo které se nachází 30km severně od Colomba. Na tamní svatbě bylo 126 družiček. Ovšem nevěsta Nisansala a ženich Nalin měli v doprovodu kromě těchto 126 družiček také dalších 25 mužů, 20 chlapců a 23 květinových dívek, což ve většině zemí jsou také družičky a družby nevěsty. Tímto množstvím družiček překonali všechny rekordy co do množství družiček.  Všechny družičky byly oblečeny v tradičních krojích ve světle fialové lila barvě ze zlatým zdobením.

Svatba byla tak významnou událostí, že se jí zúčastnili také první dáma Srí Lany paní Shiranthi Rajapaksa, manželka prezidenta Mahinda Rajapaksa.

 

zdroj: wordlacademy

 

3 thoughts on “Svatební rekordy – nejvíce družiček na svatbě

  1. Erika napsal:

    I think that just because someone has so many bridesmaids as well as many clothes to pay for it must be mliardář .

  2. Anita napsal:

    All the pictures on the rich therefore take not from love. I married for love was enough for me just two bridesmaids and one groomsman and I married the right guy . Prorože enough to be rich but mainly so he could love . I am very happy that I married the love of her husband’s love and until now, after one year and I’ve been waiting and babies . Therefore, it is důlžité marry the love that you love , and only then you will be happy . Only when you take out of true love .

  3. Kája napsal:

    To je mazec, více družiček než jsem měla svatebních hostů 😀

Leave a Comment

Your email address will not be published.